Colon-hydroterapia a detox pečene


POZOR: SME PRESŤAHOVANÍ!

Od 1.1.2017 nás nájdete na novej adrese STUDIO IQ, Novozámocká 104, 94905 NITRA
(budova HM CARS, medzi budovami ex-mraziarní a DYNAMIK-u)


"Čistota vnútrajška je základom šťastia zovňajška".
(Video a recenzie nižšie)


Pozývame Vás do našej novootvorenej "ACTIVE & HAPPY COLON HYDROTHERAPY" kliniky, Novozámocká 104, Nitra. Termín si prosím objednajte vopred telefonicky na: 0948 590 020
Na svoju úplne prvú terapiu prídite prosím o 10min. skôr, aby sme vás pre váš lepší pocit mohli do detailov informovať o tom, ako celá colon-hydroterapia či detoxikácia pečene prebiehajú.


 • Colon-hydroterapia, je najúčinnejšia metóda mechanickej očisty hrubého čreva. Táto metóda má v prírodnej medicíne veľký význam, pretože črevo má významný vplyv na chod celého organizmu, od imunity cez nervy až po metabolizmus.
  Ak sú v čreve toxické látky šíriace sa do celého tela, nie je možné kvalitné liečenie organizmu. Asi najvýznamnejším novodobým protagonistom tejto dôležitej vnútornej očisty bol známy lekár  Norman Walker, , známy nielen tým, že v priebehu svojho života absolvoval viac ako tisíc takýchto procedúr, no preslávil sa aj objavením liečebných účinkov čerstvých ovocných a zeleninových štiav.
  Význam týchto dvoch zdravie podporujúcich procedúr dokázal aj tým, že sa dožil v zdraví viac ako 100 rokov. 
 

 • Rakovina a hrubé črevo

 • Mnohí poprední odborníci sa zhodujú v tom, že ochorenia a poruchy čriev v dnešnej dobe, majú spoločného menovateľa:  „moderný životný štýl“- nevhodná strava, životné prostredie a stres. Strava je jedným z hlavných faktorov ovplyvňujúcich stav čreva. Naša kuchyňa skladajúca sa z bielej múky, tuku, cukru a enormnej spotreby mäsa  a živočíšnych produktov, vedie k usadzovaniu nánosov v hrubom čreve a k narušeniu jeho mikroflóry.

  Slovensko je žiaľ v ochoreniach týkajúcich sa práve hrubého čreva, vrátane rakoviny, na jednom z prvých miest na svete!!! Úmrtnosť je relatívne vysoká, nakoľko prakticky polovica nádorov je zistená v pokročilom stave. Nádor hrubého čreva sa vyvíja väčšinou niekoľko rokov. Vo chvíli, keď sa stretne s krvnými a lymfatickými cievami, je otvorená cesta k vzniku vzdialených metastáz. Tie postihujú najčastejšie pečeň a sú len ťažko liečiteľné.

 • Príznaky narušenej funkcie hrubého čreva

 • Ak je naše črevo zdravé a čisté, má hmotnosť okolo 2 kg. Preťažené toxínmi a nežiadúcim odpadom z nestrávených potravín, boli pri pitvách nájdené črevá s váhou aj 20 kg nevylúčených usadenín!

    Tieto sú živnou pôdou pre baktérie, vírusy, plesne, parazity, ktoré sa potom vo forme toxínov dostávajú do krvi a lymfatickej sústavy a zaťažujú organizmus. Dochádza tak k narušeniu črevnej mikroflóry v hrubom čreve a „autointoxikácie“ v podstate celého organizmu.
  Táto črevná mikroflóra zaisťuje až 80% niektorých tráviacich procesov a tiež vznik niektorých vitamínov. Dysbióza rozbieha rôzne nebezpečné procesy a choroby. Zároveň dochádza aj k zhoršenému vstrebávaniu živín cez narušenú sliznicu čreva.

  Najhorším dôsledkom črevnej dysbiózy býva však porucha trávenia tukov a živočíšnych bielkovín, čo má za následok vznik nebezpečných látok, ktoré nazývame vnútorné črevné karcinogény, teda látky rakovinotvorné, ktoré sú základným a zásadným sprievodcom každéhoho onkologického ochorenia.Sprievodné javy narušenej funkcie hrubého čreva, ktoré by nás mali viesť k zamysleniu sa nad týmto problémom, sú najmä: zápcha, plynatosť, kŕče či bolesti brucha, hnačky, hemeroidy, citlivé črevá, zápaly čriev, črevné huby a Candida, črevné polypy a špeciálne choroby ako Crohnova choroba či rakovina hrubého čreva.
  Samotná zápcha je jednou príčin ochorení ako: chronická únava, hemoroidy, kŕčové žily, črevné polypy, nafukovanie, zápal slepého čreva, choroby pečene a žlčníka, vysoký cholesterol, kožné choroby, rakoviny čriev, prostaty či prsníkov.

 • Môže colon-hydroterapia zničiť črevnú flóru?

 • Takáto poplašná správa sa šíri v laickej verejnosti veľmi často a úspešne. Hrubé črevo je husto osadené mikroflórou. Jej narušenie može byť spôsobené buď priamym hrubým zásahom do črevného prostredia pomocou liekov, antibiotík, hormónov, psychofarmák a iných. Vo vyšších úsekoch tráviaceho traktu k narušeniu prirodzenej rovnováhy môže dôjsť chybným zložením tráviacich štiav, operačnými, alebo radiačnými zásahmi pri onkologickej liečbe. Avšak v praxi býva narušenie zdravej črevnej flóry spôsobené najmä prítomnosťou toxických usadenín a infekčných ložísk, ktoré vďaka kolon-hydroterapii odtiaľ vyplavujeme. Ložiská majú obal z tukov, cholesterolu, vlákniny, nestrávených zbytkov potravy či lepku.

  Črevo môžeme porovnať s kožou. Aj naša koža má mikroflóru s pH 5,5, ktorá ju ochraňuje. Túto kožu denne sprchujeme, masírujeme, kúpeme či saunujeme a aj tak zostáva kožná flóra zachovaná. Naše genetické naprogramovanie na koži vytvára stále nové a nové baktérie. Tam, kde ich osprchujeme, vytvoria sa hneď milióny ďaľších. To isté sa odohráva aj v našom čreve. Črevná sprcha nemôže ublížiť črevnej flóre tak ako neubližuje sprchovanie a umývanie našej koži. Samozrejme, pokiaľ sa nesprchujeme závadnou, chemicky znečistenou a toxickou vodou. Ale to nie je náš prípad, pretože vodu ktorú používame dôkladne filtrujeme reverznou osmózou, karbónovým filtrom i UV filtrom.

  K urýchleniu obnovenia symbiózy hrubého čreva, podávame po črevnej sprche preparát ???, zložený z kultúr laktobacilov a z laktózy, slúžiacej ako ich výživa. 


Ak ste sa rozhodli pre váš čistejší a zdravší vnútrajšok, radi vám zároveň poradíme, ako si od teraz udržovať svoje vnútro v optimálnom stave vďaka tomu, čo budete konzumovať. Priamo v priestoroch našej kliniky nájdete aj našu poradňu zdravého životného štýlu a svoju osobnú konzultáciu si môžete zajednať už teraz na čísle 0948 590 020
Tešíme sa na Vás a Vašu novú, zdravú cestu :-)


Čo o nás povedali iní?

 •  
 • Milá Active & Happy klinika zdravia.
  Rada by som sa s vami podelila o svoju kúsenosť s colon – hydroterapiou u vás.
   Pred procedúrou som mala viaceré problémy. Boli to hlavne problémy s pravidelným vyprázdňovaním, nechutenstvo, pocit plného žalúdku a čriev po každom jedle, nafukovanie, nadmerné zadržiavanie vody v tele, opuchy nôh, poruchy menštruačného cyklu, nesústredenosť, nervozita , podráždenosť, nezvládala som každodenný pracovný stres. Tieto všetky problémy ma postupne donútili s tým niečo robiť. S terapiou som začala začiatkom novembra  2015.Dozvedela som sa cez p. Hubinského o tejto terapii. Po konzultácii s p. Máriou Bujňákovou som sa dala na sériu procedúr colon-hydroterapie.Výsledky úžasné!!!!!Po 8 terapiách nastali zmeny.Postupne v priebehu dvoch mesiacov sa môj organizmus úplne zbavil vody a prebytočných toxínov, čo mimochodom vyvolalo úbytok hmotnosti 7 kg, ktorý som ani touto terapiou nechcela riešiť .Nechutenstvo, pocit plnosti a nafukovanie po jedle sa úplne stratilo, ale u mňa sa samovoľne stratila akosi aj chuť na jedlá, ako akékoľvek pečivo, sladkosti, mliečne výrobky.Po psychickej stránke sa cítim vyrovnanejšia , kľudnejšia , veselšia a bežné pracovné problémy riešim s ľahkosťou a kľudom, lepšie zvládam pracovný stres.Postupne sledujem aj upravovanie menštruačného cyklu.Na toaletu som začala chodiť pravidelne a hlavne s radosťou!!!!!Tento stav som sa rozhodla udržiavať tým , že raz do mesiaca absolvujem  terapiu colon –hydroterapiu v množstve 2 sedenia. Každý by sa mal riadiť vlastnými pocitmi.
  Myslím že k takémuto výsledku prispela aj ďalšia procedúra p. Bujňákovej a to skvelé bankovanie tela , ktoré tiež naštartuje proces očisty lymfatického systému a spustí tým ďalšie odbúranie toxínov.
  Veľká vďaka !!!!!

  Mária Lipovská, ekonómka

 •  
 • Sľúbila som Vám, že sa ozvem a napíšem, ako som bola spokojná s Vašimi službami a s Colon - hydroterapiou.Spokojná som bola neskutočne. Ste skvelá terapeutka a každému Vás a colon - hydroterapiu vrelo odporúčam.  Dúfam, že mi moje pracovné tempo  dovolí ,aby som u Vás absolvovala túto kúru aj tohto roku.
  Ak mám napísať niečo pre Vašich budúcich záujemcov, chcela by som im povedať, že nech sa nedajú odradiť, ak je to pre nich na prvý krát - myslím tým prvé sedenie, trochu nepríjemné. Na druhý krát to už pre mňa bolo super a ľahké. Vždy som sa potom cítila neskutočne ľahko, takmer som sa vznášala. 
  Chcela by som Vašim klientom doporučiť aby po tejto kúre naozaj zmenili trochu jedálniček. A treba si uvedomiť, že očista hrubého čreva je len začiatok a po takejto kúre sa Vám môžu ozvať nejaké iné orgány, ktoré tiež potrebujú očistu, alebo vašu zvýšenú pozornosť. Mne sa po absolvovaní ozval žlčník a tak som musela začať meniť stravu a hlavne som musela začať s očistou žlčníka.
  Píšem to preto , aby ste sa nenaľakali, keď u vás po kúre vyskočia nejaké zdravotné problémi alebo bolesti. Treba pokračovať ďalej v celkovej očiste organizmu.Hrubé črevo je len začiatok a je dobré ak budete pokračovať.


  Ďakujem za všetko a teším sa na ďalšie stretnutie.


  Lucia Hábeková

 •  
 • V auguste tohto roku som bol na colon/hydroterapii, nakoľko som mal termín na kolonoskopiu. Keďže si toto vyšetrenie vyžaduje úplnú očistu hrubého čreva, rozhodol som sa využiť práve možnosť colon-hydroterapie. Absolvoval som ju úplne prvý krát a mal som veľmi dobrú skúsenosť. Táto asi hodinová terapia sa vykonáva v príjemnom prostredí a jej kombinácia s kolonoskopiou sa mi naozaj osvedčila. Myslím si, že colon-hydroterapia, ako očista hrubehého čreva má určite veľký význam.

  Ľubomír Moravčík, slovenská futbalová legenda, Nitra

 • Moja cesta do Nitry s cieľom absolvovať colon hydroterapiu, po slovensky črevnú sprchu, ktorú som si ķúpila od ACTIVE & HAPPY kliniky, bola úžasná! Majka robí výnimočnú masáž hrubého čreva, vďaka ktorej sa moje vnútorné prostredie dokonale prečistilo! Určite budem merať cestu z Bratislavy do Nitry zase.
  Ďakujem a odporúčam všetkým, čo sa rozhodnú niečo pre seba a svoje zdravie urobiť. Lepšie ako na Bali, kde som to skúsila prvý krát.

  Daniela Nemogová, Bratislava
 •  

 • Nedávno som absolvovala 3 úvodné terapie očisty hrubého čreva na Active@Happy colon klinike v Nitre. Myšlienka absolvovať niečo podobné vo mne dozrievala viac ako rok, keď som o tejto metóde počula a čítala podrobnejšie informácie prvýkrát. Ale vtedy som akosi nenabrala odvahu „podstúpiť“ takýto zákrok. Prešiel rok a opätovne mi prišla táto informácia do cesty. Asi to nebola náhoda. Navštívila som teda spomínanú kliniku, kde som sa stretla s úžasnými ľuďmi (Jankom Hubinským a Majkou Bujňákovou), ktorí majú veľmi ústretový a ľudský prístup. Navodenie príjemnej atmosféry určite dokáže upokojiť aj tých najväčších „stresmenov“. Je naozaj dobré, keď ste uvoľnení a s láskou sa rozlúčite s vecami, ktoré už vo svojom tele nepotrebujete a ktoré vám škodia.Druhý deň po terapii som mala pocit ľahkosti a zvýšenej vitality, ako by mi niekto ubral 10 rokov. A cítim sa tak stále. Takže ak váhate a máte obavy, chcem vás, milí čitatelia a ľudkovia podporiť, aby ste nabrali odvahu a upravili niečo veľmi zdravé a prospešné pre svoje telo, aj psychiku. 

  Silvia Lidajová, masérka,  www.masaznitra.sk
 •  

 • V minulosti som už viackrát počula o klystíre a o tom, ako je prospešný pre zdravie. Keď som sa však dozvedela o možnosti colon-hydroterapie, chcela som vedieť viac.
  Bola som zvedavá aké účinky bude mať pre moje telo a rozhodla som sa absolvovať jednu sériu, čiže 3 terapie. Po absolvovaní som sa cítila veľmi príjemne, ako znovuzrodená.
  Musím uznať, že táto terapia prečisťuje nielen zažívací trakt, ale veľmi pozitívne ovplyvňuje aj psychiku. Som vďačná za túto skúsenosť a odbornú asistenciu terapeutickej sestričky Márie Bujňákovej.

  Brigita, speváčka

 • Črevnú sprchu som absolvovala už aj v minulosti v iných zariadeniach, tentokrát som si vybrala colon-hydroterapiu v Nitre a rozhodla som sa pre intenzívnu 3 dňovú kúru. Myslím, že bolo dôležité byť na to aj vnútorne nastavený, pretože aj sestrička, ktorá terapiu vykonávala, vravela, že čistenie u mňa bolo dosť silné a výrazné. Úľava a pocit úplného "vyprázdnenia" prišiel naozaj až po tretej terapii, aj pocit ľahkosti a prívalu energie. Možno by som však klientom doporučila, aby si v čase viac-dňovej očisty zobrali možno aj voľno, alebo pár dní oddych a pozvoľna sa vracali do práce, prípadne riešenia nejakých náročnejších záležitostí. Moje telo bolo svojím spôsobom fyzicky aj energeticky "oslabené", ako to už po takejto očiste občas býva. Taktiež som pocítila rozdiel, keď sa nasledujúci mesiac po terapii užívali, alebo neužívali probiotiká, dokážu veľmi pomôcť pri obnove črevnej mikroflóry. Keď si porovnávam zariadenie v Nitre s ostatnými zariadeniami, musím povedať, že colon-hydroterapia spojená s masážou je u vás dôkladnejšia, ako na iných miestach. Celkovo i terapia je silnejšia a výraznejšia. Určite môžem črevnú sprchu odporučiť, ale s dôkladnou starostlivosťou o seba aj po terapii.

  Martina Šalgóová Hlušková, Nitra

Cenník

Jednorázová terapia - 50€

Balík troch terapií (odporúčané) - 125€ - pri jednorázovom predplatení

Osobná konzultácia ohľadom stravy v rámci balíka troch terapií - namiesto 29€ len 19€, teda 125€ + 19€
Detox pečene - kávový klystír

 •  
 • Čo to je kávový klystír?

 • Kávový klystír je liečebná terapia čistenia čreva čiernou teplou kávou. Ide o účinnú metódu vzhľadom k tomu, že žily konečníka sú blízko k povrchu tkaniva, ktoré absorbuje kofeín rýchlo a vo vysokých koncentráciách.

  Kávový klystír je teda vynikajúcim prostriedkom pri pomoci detoxikácie pečene, ale aj iných častí organizmu, vrátane mozgu. Káva, ktorá sa formou klystíru dostane hemoroidnou žilou do pečene, tam pomáha uvoľňovať a otvárať žlčovody a tým sa nimi môže uvoľňovať väčšie množstvo toxických látok von z tela. Je to presný opak reakcie, ako keď kávu pijeme, pretože táto, keď prejde celým tráviacim procesom a následne sa dostane do pečene, žlčovody sťahuje.

  Človek sa po takomto klystíre cíti výborne, veľmi ľahko, je to výborný pomocník v boji proti depresiám, pri psychickej vyťaženosti, bolestiach akútnych či chronických a pri celkovej únave. Má mimoriadne silnú schopnosť pri pomoci detoxikácie nie len u zdravých ľudí, ale hlavne u ľudí chorých, vrátane  chronických degeneratívnych ochorení.  

  Ako to prebieha?

  Čaká na Vás odborný a milý personál, s pripravenou hygienickou sadou na vykonanie detoxikácie.
  Káva, ktorú u nás používame, je vždy jemná a v bio kvalite. Počas terapie, ktorá samotná bežne trvá 12-15min, pohodlne ležíte na pravom boku. Celkový čas od Vášho príchodu na kliniku do odchodu trvá asi 30min., pokiaľ však prichádzate po prvý krát, samozrejme si urobte trošku väčšiu časovú rezervu pre vyplnenie dotazníka a oboznámenie s priestormi kliniky a s priebehom detoxikačnej terapie. Pre zdravého človeka v rámci prevencie sa kávový klistír odporúča raz týždenne, inak podľa potreby a odporúčania špecialistu - odborníka, s čím vám samozrejme radi poradíme :-)

 • Cenník

 • Jednorázová detoxikačná terapia: 25€