Kampaň za pravdu v medicíne


Kampaň za pravdu v medicíne je medzinárodnou organizáciou, ktorá skutočne dokázala pomôcť "otvoriť" oči miliónom ľudí a pozrieť sa na všetko, čo sa nášho zdravia a životného štýlu týka, trochu inak. Vďaka tejto i Jano venuje sebe a svojmu zdraviu omnoho väčšiu pozornosť, pretože je to práve ono, čo sa stalo obrovským terčom a zdrojom príjmov mnohých spoločností.

 

  • Veľmi dôležité témy, akými sú skutočný záujem vlády a zdravotníctva o naše zdravie, nebezpečenstvo očkovania, stále rastúcej konzumácie živočíšnych produktov, toxického cukru, aspartámu, sacharínu alebo prečo dnešní lekári nemajú dostatočné vzdelanie o výžive a mnohé iné,  nekompromisne patria do povedomia verejnosti. Je to práve naša nevedomosť, ktorá spoločnosti prináša obrovské útrapy a predčasné, bolestivé a predovšetkým zbytočné úmrtia na jednej strane a multi - biliónové zisky na úkor nášho zdravia na strane druhej.
  • Iba vďaka zvyšovaniu sa počtu ľudí, ktorí sa chcú aktívne podieľať na sebavzdelávaní o svojom zdraví a tiež sa chcú pripojiť do boja za pravdu v medicíne, si dokážeme vybudovať pozornosť, rešpekt a hlavne postaviť sa za svoje práva, ktoré máme v oblasti informácií o tom, akej forme rizika dnes čelíme formou konzumácie potravín, liekov či používaním chemických produktov osobnej a domácej hygieny. Neustále a zámerné zavádzanie a klamstvá spotrebiteľovi, prinášajú obrovské zisky podnikateľom, avšak na úkor zdravia nevinných ľudí. 
 
  • Je veľmi dôležité si uvedomiť, že sme až príliš podľahli mýľnej domnienke, že všetci tí vedci, lekári, biochemici, politici a šéfovia industriálnych mocností sú zárukou nášho blahobytu a zdravého životného štandardu. Ak by tomu tak bolo, nenachádzali by sme sa dnes v najväčšej zdravotnej kríze v histórii ľudstva. Všetko zlé je však vždy na niečo dobré a dnešná situácia nám už dáva iba jednu jedinú možnosť, pokiaľ chceme z tohoto nie príliš lichotivého systému vycúvať. Tou možnosťou je začať používať svoj vlastný rozum, začať sa vzdelávať viac na témy vlastnej sebazáchovy a zachovania našej prírody pre nás i ďalšie generácie po nás.
 
  •  Na prvom mieste by mala byť určite prevencia voči chorobám, ktoré dnes spôsobujú mnoho bolesti a útrap. Každopádne však netreba zabúdať ani na to, či zdravotnícky systém, ktorý by nám mal poskytnúť vysoko odborný a profesionálny prístup, tak aj koná.
  • Kampaň za pravdu v medicíne je tu preto, aby ukázala ľuďom, že pri vyhľadávaní zdravotnej starostlivosti majú na výber v tom, čo im kto ponúka a prečo. Táto "slobodná" voľba každého z nás je ešte stále veľmi ovplyvňovaná legislatívou vlády a enormným úsilím farmaceutických kolosov "skúpiť" alternatívne spôsoby liečby. Ľudia majú právo rozhodnúť sa na základe dostatočných a hlavne pravdivých informácii bez všetkých týchto vedľajších tlakov na ich rozhodnutie. Alfou a omegou však naďalej zostáva prevencia, teda najlepšie nikdy, alebo čo najmenej sa dostávať do situácii, kedy by sme zdravotnú starostlivosť vôbec potrebovali.