Kto je Ján Hubinský


 
  • Narodil sa 15. februára 1974 v Topoľčanoch. V priebehu detských a tínedžerských rokov  sa vrcholovo venoval postupne plávaniu, vodnému pólu a hádzanej (nie slovenskej :-) ). Šport zostal i naďalej jeho spoločníkom a vďaka nemu sa od nadšeného fitness-cvičenca, cez majiteľa fitness-centra, osobného trénera, postupne dopracoval až k dnešnému statusu medzinárodného fitness-profesionála a prezentéra, kouča životného štýlu a autora publikácií zdravého životného štýlu. Svoje znalosti a skúsenosti postupne obohacoval ako štúdiom, tak i osobnými skúsenosťami, dnes už takmer v 30.krajinách sveta. Takmer dve desaťročia prežité v zahraničí. V Nemecku a potom i v Austrálií obohatil svoju osobnosť i o vzácnu znalosť jazykov, predovšetkým teda o nemčinu, angličtinu a čiastočne i taliančinu. Jeho záujem o zdravý životný štýl časom prerástol do vášne a dnes je z toho jeho životná cesta a misia. Maximálne ťaží zo svojich skúseností pre seba a zároveň sa o to delí s ľuďmi vo svojom okolí. Spolupráca s niektorými poprednými svetovými kapacitami pracujúcimi v oblasti naturálnej medicíny, formou prevencie a liečby, mu odhalila "zázraky", ktoré pochádzajú priamo z prírody, dávajú zmysel a neničia naše telo. Ukázalo sa, že naučiť sa, ako mať svoje zdravie pod kontrolou skôr, ako sa dostane do mizerného stavu, je kľúčové pre našu existenciu, nakoľko nemoci, ktoré boli kedysi známe ako "starecké", sú dnes chorobami detí. To znamená, že už v útlom veku sa začína ich utrpenie, miesto plnohodnotného  a veselého života. Preto je Ján nesmierne rád, že ho jeho životné cesty priviedli tam, kde dnes je a že robí i naďalej všetko pre to, aby sa i naďalej v oblasti zdravého životného štýlu posúval smerom vpred. Je to jeho hobby, práca a radosť, ktorú by veľmi rád doprial čo najviac ľuďom na tejto planéte.


Moja misia


  • Mojou hlavnou misiou je podať ľuďom pomocnú ruku na ceste za zdravším, veselším a úspešnejším životným štýlom. Tým doterajším, sme sa žiaľ dopracovali k mnohým chorobám, ktoré nazývame chorobami blahobytu. Pramálo vody v našom systéme, prebytok nutrične chudobného jedla, nadmerná konzumácia živočíšnych produktov, podpriemerná konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny, nedostatok pohybu a množstvo stresu, nás priviedli do epidemiologického štádia zdravia. Jedinou účinnou odpoveďou je klásť si tie správne otázky, prečo a ako sa nám tieto veci udiali, nájsť na ne odpovede, ktoré už dávno existujú, no predovšetkým ich aktívne aplikovať do života. Nové technológie, nové produkty a "zázraky" sa nikdy nevyrovnajú tomu, čo v súvislosti so zdravím dokáže naše telo v spolupráci s prírodou. Samozrejme, tento proces musí byť vedome riadený našim mozgom. Preto, moja najväčšia pomoc každému, kto má záujem o zmenu svojho životného štýlu k lepšiemu, je hlavne v pootvorení jeho očí, aby bol schopný nazrieť do sveta reality, ktorý nemá s komerciou naplneným svetom okolo nás takmer nič spoločné. Mojim poslaním je pomôcť pri znovu-objavení sily jednoduchosti základných princípov života. To, čo robím a odovzdávam ďalej, je založené predovšetkým na vlastných skúsenostiach so samým sebou  a na životných skúsenostiach tisícok ľudí, s ktorými som mal možnosť doposiaľ pracovať osobne či na diaľku, alebo s nimi prísť do kontaktu inými formami spojenia, či už to boli moje knižky, prezentácie, alebo náhodné stretnutia.
 


Čo ho inšpiruje?


 
  • Janovou nekonečnou a veľmi silnou inšpiráciou sú ľudia okolo neho, jeho blízky, priatelia a tiež aj on sám. Už viac ako 20 rokov práce s ľuďmi z rôznych kútov sveta, z rôznych sociálnych vrstiev a s unikátnymi životnými príbehmi mu ukazujú smer. Na svete niet lepšieho zrkadla reality, ako sú samotní ľudia a ich životy. Robí a bude robiť všetko pre to, aby odhalil a odstránil rúška klamstiev, zavádzaní a podvodov, ktoré sú založené na cennej dôvere nás, bežných ľudí a spotrebiteľov. Tí, ktorí  predstierajú, že majú záujem starať sa o kvalitu nášho života a hlavne nášho zdravia, jednoznačne vo svojej misii zlyhali a dôkazy vidíme vo forme naplnených lekární a nemocníc. Každý chorý človek ho inšpiruje tým, že robí všetko pre to, aby sa ani on sám nikdy neocitol v rovnakej pozícii, teda sa snaží poučiť z jeho chýb a formou prevencie sa im vyhnúť. Na druhej strane, každý zdravý a vitálny človek ho rovnako veľmi inšpiruje tým, aký spôsob života si zvolil na to, aby ním kráčal zdravým a pohodlným krokom a tempom. Takíto ľudia sú pre Jana nasledovania hodní.


Čo je jeho cieľ


  • Azda najväčším Janovim životným cieľom je stať sa hodnotnejším, lepším a platnejším človekom. Chce pomôcť skvalitniť a rozšíriť vedomostné obzory seba a ľudí okolo neho. Tie nás dnes veľmi limitujú z hľadiska nášho zdravia a to nie len na úrovni fyzickej, ale aj psychosomatickej. Vďaka ním žiaľ ideme nežiadúcim smerom. Nechali sme sa vtiahnuť do nereálneho sveta a doslova sme stratili zdravú pôdu pod nohami, ako aj zdravé myslenie a žiaľ aj zdravie samotné. Vlastné uvedomenie a vzdelávanie sa o vlastnom tele a vlastnom zdraví je podľa neho jedinou cestou, akou je možné prežiť dnešný kolaps spoločnosti, ktorá si hovorí moderná a vyspelá, napriek tomu je však absolútne bezmocná a bezradná, pokiaľ hovoríme o skutočnej prevencii a liečbe voči chronickým degeneratívnym chorobám, depresiám, sociálnej samote, či chronickej únave, ktoré si spôsobujeme následovaním pravidiel tejto spoločnosti. Pre Jana sa tak stala nedôveryhodnou a vďaka tomu sa mu podarilo nájsť cestu, ktorá nie je tak komerčná a populárna, no každopádne je oveľa prínosnejšia nie len pre jeho vlastnú zdravšiu existenciu. Ako sám hovorí, tá je totiž dôvodom, prečo sme sa narodili. Zmena takéhoto druhu je nie len záchranou ľudského zdravia, ale nevídanou mierou prispieva aj k normalizácii stavu, kde človek pre svoje "blaho a pohodu", ktoré ho v konečnom dôsledku zabíjajú, neváha zabíjať a ničiť všetko živé, čo mu môže poslúžiť pre vlastné výhody, obohatenie a blahobyt. Stav týrania a neľudského zaobchádzania so zvieratami, ktoré sa chovajú pre spotrebu človeka, tak ako aj príroda samotná, krvácajú z hlbokých rán, ktoré sú spôsobené zaslepenou nevedomosťou konzumenta. Prišiel čas otvoriť ľuďom oči, aby videli a aby si boli plne vedomí, za akú cenu majú tento svoj "blahobyt".  A preto Janovim cieľom je sa o toto deliť s každým, kto má záujem pohnúť sa z miesta vpred a má guráž zmeniť v prvom rade sám seba a až potom poukazovať na chyby iných.